2017-2018 GÜZ DÖNEMİ ERASMUS ÖĞRENİM HAREKETLİLİĞİ BAŞVURU SONUÇLARI

Değerli Öğrencilerimiz,

2017-2018 Akademik yılı güz dönemi Erasmus+ Öğrenci Öğrenim Hareketliliği başvuruları değerlendirilmiş olup sonuçlar aşağıda sunulmuştur. Sonuçlarla birlikte, aşağıdaki açıklamaları da dikkatlice okumanızı rica ederiz.

Bu çağrı döneminde üniversitemizden toplam 32 öğrenci hareketliliğe katılacaktır. Başvuru yapmış olup başvuruları hareketliliğe katılmaya uygun olan akademik birimlere (6 fakülte ve 2 enstitü) 5'er kişilik kontenjan tahsis edilmiştir. Her akademik birimdeki 5 kişilik kontenjan ise farklı bölümlerden en yüksek Erasmus puanına sahip öğrencilere ayrılmıştır. Bazı fakültelerde daha az bölüm olması nedeniyle fakülte içinde artan kontenjanlar o fakülte içindeki en yüksek puanlı öğrenciler için kullanılmıştır. Tıp Fakültesi ile Fen Bilimleri Enstitüsü'nden sadece birer öğrenci başvuru olduğu için bu birimlere birer kontenjan tahsis edilmiştir. 

Oluşabilecek hataları önleyebilmek için adaylar 31.03.2017 Cuma günü mesai saati -17:30- bitimine kadar dilekçe ile sonuçlara itiraz edebilirler. Dilekçeler, web sitemizde belirtilen ofis görüşme saatlerinde elden teslim edilmelidir. 3. Şahıslar, telefon ve/ya e-posta ile yapılacak itirazlar değerlendirilmeyecektir.

Asil olarak belirlenen adaylardan hakkından feragat etmek isteyen öğrencilerin en geç 04.04.2017 Salı günü mesai bitimine kadar bir dilekçe ile ofisimize başvurmaları gerekmektedir. 

Seçilen adaylara bundan sonra yapmaları gereken işlemlerin anlatılacağı ORYANTASYON TOPLANTISI'nın günü, saati ve yeri web sitemizden duyurulacak, ayrıca adaylar e-posta  ile bilgilendirilecektir.

 

ERASMUS BAŞVURU SONUÇLARI

 

Başarılar dileriz…

 

28/03/2017


AYBÜ Erasmus Koordinatörlüğü