FAKÜLTEMİZ İLE TEPEBAŞI AĞIZ ve DİŞ HASTANESİ ARASINDA ORTAK KULLANIM PROTOKOLÜ İMZALANDI

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek,"Tepebaşı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi" ile ortak kullanım protokolü imzaladı. 

"Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarına Ait Sağlık Tesisleri ve Üniversitelere Ait İlgili Birimlerin Birlikte Kullanımı ve İşbirliği Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik" çerçevesinde imzalanan protokol ile, Tepebaşı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin yeni adı "Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Tepebaşı Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim Hastanesi" olmuştur.

Fakültemizde eğitim alan mezuniyet öncesi (lisans) ve mezuniyet sonrası (uzmanlık/doktora) öğrencilerinin uygulamalı eğitimleri ve fakültemiz tarafından verilen sağlık hizmetleri, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Tepebaşı Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim Hastanesi'nde gerçekleştirilebilecektir. 

İmzalanan protokolün Üniversitemiz, Fakültemiz, Öğrencilerimiz ve tüm Diş Hekimliği camiasına hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Haberler