ÖĞRENCİ YEMEKHANELERİ VE YERLERİ

 

ÖĞRENCİ YEMEKHANELERİ VE YERLERİ

Beslenme Hizmetleri

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 47. Maddesi gereğince kurulan Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı öğrencilerimize barınma, sağlık, spor, kültür ve burs hizmetleri sunmakla beraber, öğrencilerimizin, akademik ve idari personel'in beslenme ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. Bu amaçla 10 yemekhanemizde öğle yemeği, 2 yemekhanemizde akşam yemeği servis edilmektedir. Her yıl maddi durumu uygun olmayan öğrencilerimize eğitim-öğretim dönemi içerisinde ücretsiz beslenme hizmeti verilmektedir. Ücretsiz burs ile ilgili başvuru zamanları Akademik Yılın başlarında web sitemizde duyurulmaktadır.

Öğlen ve akşam olmak üzere iki öğün ve her öğünde dört çeşit yemek 2 TL karşılığında verilmektedir. Üniversitemiz yemek hizmetleri tüm kontrolün üniversitemiz Başkanlığımız bünyesinde sık sık yapılmaktadır. Bu denetim ve kontroller yemek pişirme ve hazırlamada kullanılan hammadde ve malzemelerin alımından başlayıp, mutfakta çalışan personelin, kullanılan malzemelerin, hijyen ve temizliğine kadar yapılmaktadır.

Bu hizmeti gerçekleştirirken en önemli faktörün insan sağlığı olduğunun bilincinde olup, öğrencimize yönelik sağlıklı ve hijyenik ortamı sağlayan, en iyi koşullarda hazırlanmış, kişinin günlük alması gereken besin öğelerinden oluşan menü sunulmaktadır.


 

Yemekhaneler

  1. Esenboğa Merkez Külliye Öğrenci Yemekhanesi A Blok -1. Katta, Öğlen ve Akşam Yemeği hizmeti verilmektedir.

  2. Çubuk Merkez Sağlık Meslek Yüksekokulu Öğrenci Yemekhanesi

  3. 15 Temmuz Yerleşkesi Öğrenci Yemekhanesi -3. Katta, Öğlen ve Akşam Yemeği hizmeti verilmektedir.

  4. Milli İrade Yerleşkesi Öğrenci Yemekhanesi -1. Katta

  5. Cınnah Yerleşkesi Öğrenci Yemekhanesi 6. Katta

  6. Bilkent Yerleşkesi Öğrenci Yemekhanesi -1. Kat

Öğlen Yemeği Saatleri : 12:30 - 13:30

Akşam Yemeği Saatleri : 16:00 - 17:30