SIK SORULAN SORULAR

AnasayfaS.S.S.

SIK SORULAN SORULAR

1-KAYIT SİLDİRMEK İSTİYORUM, NE YAPMAM GEREKİYOR?

Kayıt_Sildirme_Dilekçesi NİN ÜZERİNDE BULUNAN İMZALAR TAMAMLANDIKTAN SONRA (DANIŞMAN YOKSA ANABİLİM DALI BAŞKANI İMZA ATABİLİR) ENSTİTÜ YAZI İŞLERİNE TESLİM EDİLECEKTİR. DAHA SONRA YÖNETİM KURULUNDA DİLEKÇE İNCELENECEKTİR. ÇIKACAK KARARA GÖRE İŞLEM YAPILACAKTIR.

2-KAYIT DONDURMAK İSTİYORUM, NE YAPMAM GEREKİYOR?

Kayıt Dondurma İstem Formu NU AKADEMİK TAKVİMDE BULUNAN KAYIT DONDURMA TARİHLERİ İÇERİSİNDE ENSTİTÜ YAZI İŞLERİNE TESLİM EDİLECEKTİR. DAHA SONRA YÖNETİM KURULUNDA DİLEKÇE İNCELENECEKTİR. ÇIKACAK KARARA GÖRE İŞLEM YAPILACAKTIR.

3-DANIŞMAN/PROJE DANIŞMANI/TEZ DANIŞMANI DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM. NE YAPMAM GEREKİYOR?

Doktora/Yüksek Lisans Tez Danışmanı Değiştirme Formu DOLDURDUKTAN SONRA ENSTİTÜ YAZI İŞLERİNE TESLİM EDİLECEKTİR. DAHA SONRA YÖNETİM KURULUNDA DİLEKÇE İNCELENECEKTİR. ÇIKACAK KARARA GÖRE İŞLEM YAPILACAKTIR.

4-PASİF ÖĞRENCİ DURUMUNDAYIM. 2 DÖNEM DERS SEÇMEDİĞİM İÇİN DANIŞMANIM DÜŞÜRÜLMÜŞ. NE YAPMAM GEREKİYOR?

Pasif Durumdaki Öğrencilerin Danışman Belirlemesi İçin Form DOLDURDUKTAN SONRA ENSTİTÜ YAZI İŞLERİNE TESLİM EDİLECEKTİR. DAHA SONRA YÖNETİM KURULUNDA DİLEKÇE İNCELENECEKTİR. ÇIKACAK KARARA GÖRE İŞLEM YAPILACAKTIR.

5-TEZLİ/DOKTORA ÖĞRENCİSİYİM. DERSLERİMİN DIŞINDA UZMANLIK ALAN DERSİ, SEMİNER, TEZ ÇALIŞMASI DERSLERİ VAR. HANGİSİNİ SEÇMEM GEREKİYOR?

TEZLİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİLERİ, ÖĞRENCİLİKLERİ BAŞLADIĞI DÖNEMDEN İTİBAREN UZMANLIK ALAN DERSİNİ ALACAKTIR. DERS AŞAMASINDAYKEN SEMİNER ALACAKTIR. TEZ AŞAMASINA GEÇTİĞİNDE İSE YİNE UZMANLIK ALAN DERSİ ALACAK VE YANINDA İSE TEZ ÇALIŞMASI DERSİNİ ALACAKTIR. DOKTORA YETERLİLİK AŞAMASINDAKİ ÖĞRENCİ İSE SADECE UZMANLIK ALAN DERSİ SEÇECEKTİR.

6-HARÇ ÜCRETİNİ NEREYE ÖDEMEM GEREKİYOR?

HARÇ ÜCRETLERİNİ ÖĞRENCİ NUMARANIZ İLE HERHANGİ BİR HALKBANK ŞUBESİNDEN, HALKBANK ATM’SİNDEN VEYA HALKBANK İNTERNET ŞUBESİNDEN YAPABİLİRSİNİZ. HESAP NUMARASI IBAN NUMARASI OLMADAN SADECE ÖĞRENCİ NUMARASI İLE ÖDEME YAPILACAKTIR.

 

 

 

      Copyright © 2011 Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi. Tüm Hakları Saklıdır.