ILC Club Activities / Kulüp Etkinlikleri

SPEAKING CLUB

ILC Speaking Club, size yabancı okutmanlarla ders dışı İngilizce pratiği yapma imkanı verir; üstelik not alma kaygısı taşımadan, hata yapma korkusu yaşamadan, ILC’nin keyifli ortamında… Yapmanız gereken, etkinlik programını takip ederek size uygun gün ve sınıftaki etkinliğe kayıt olmak için ILC Reception masasına uğramak.

UNUTMAYIN!

     > Etkinlik çizelgeleri sınıf panolarında, ILC’de ve sanal ortamda paylaşılmaktadır (ILC Blog - https://ilcblog.wordpress.com, Facebook ve Twitter).

     > Speaking Club’a katılmak için her hafta ayrı ayrı kayıt olunması gerekmektedir.

     > Sınav günlerinde kulüp etkinlikleri yapılmamaktadır.

     > Katılım isteğe bğlı ve ücretsizdir.

 

MOVIE CLUB

İngilizce dinleme becerilerinizi geliştirmenin en eğlenceli yollarından biri İngilizce film izlemektir. ILC Movie Club’da ayrıca, her gösterim için özel olarak hazırlanan çeşitli konuşma etkinlikleriyle keyifli zaman geçirebilir, dil öğrenmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

UNUTMAYIN!

     > Filmlerin gün ve saatlerine ilişkin bilgiyi etkinlik posterlerinde bulabilirsiniz.  Posterler ise ILC panoları ile ILC Blog (https://ilcblog.wordpress.com), Facebook ve Twitter sayfalarımızda yayınlanmaktadır.

     > Kontenjan sınırı bulunduğundan, gösterimden önce ILC’ye gidilerek ILC Reception masasında rezervasyon yaptırılmalıdır.

     > Katılım isteğe bağlı ve ücretsizdir.

Önemli Bilgi: ILC Movie Club kapsamında yapılan bütün film gösterimleri öğrencilerin dil gelişimlerini desteklemeyi amaçlayan ve çeşitli yazma ve konuşma etkinliklerini de bünyesinde barındıran tamamıyla eğitsel amaçlı çalışmalardır.

 

WORKSHOPS

ILC Workshop çalışmaları dilsel, kültürel ve öğrenmeyle ilgili bilgi birikiminizi artırmayı hedefleyen etkinliklerdir. Workshop çalışmaları üniversitemiz öğretim elemanlarınca yönetilebildiği gibi, zaman zaman da farklı kurumlardan gelen uzmanlar sizlerle buluşarak uzmanlık alanlarına ilişkin sunumlarını paylaşabilmektedir.

UNUTMAYIN!

     > Etkinliklerin gün ve saatlerine ilişkin bilgiyi etkinlik posterlerinde bulabilirsiniz.  Posterler ise ILC panoları ile ILC Blog (https://ilcblog.wordpress.com), Facebook ve Twitter sayfalarımızda yayınlanmaktadır.

    > Katılım isteğe bağlı ve ücretsizdir.

 

TEA TALK

Konuşma pratiğini çay eşliğinde yapmaya ne dersiniz? İngilizce ve belirli dönemlerde Yabancılar için Türkçe Tea Talk etkinlikleri konuşma becerinizin gelişmesine önemli katkı sağlayacak.

UNUTMAYIN!

    > Tea Talk orta ve üstü düzeylerdeki öğrenciler için uygundur. Alt kurlar (Starter, Elementary, Pre-Intermediate) grup öğrencilerinin öncelikli olarak Speaking Club’a katılmalarını öneriyoruz.

    > Her bir Tea Talk seansı için 5-6 katılımcı kabul edilmektedir. Bu nedenle öncesinde ILC Reception masasına gelerek ilgili listeye adınızı yazmanız gerekmektedir.