What's in the ILC? / Nasıl Bir Merkez?

KÜTÜPHANE

ILC’de dil becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak çeşitli kaynak kitaplardan sözlük ve referans kitaplarına, dilbilgisi ve sözcük öğrenme kaynaklarından dil sınavlarına hazırlık materyallerine kadar birçok basılı kaynak kullanımınıza açıktır.

UNUTMAYIN!

     > ILC’den kitap almak için öğrenci kimlik kartınızla birlikte ILC Reception masasına geliniz. ILC kitapları dışarı çıkarılmamaktadır. Kitap seçiminde yardım isteyebilirsiniz.

 

BİLGİSAYARLAR

ILC’de internet bağlantılı toplam 19 adet bilgisayar bulunmaktadır. Bilgisayar kullanmadan önce ILC Reception masasını ziyaret ederek bilgisayar kartı almayı unutmayınız.

UNUTMAYIN!

     > Bilgisayar kullanacaksanız, ILC’ye giriş ve çıkışlarda ILC Reception masasına uğrayarak ilgili çizelgeleri imzalayın.

     > Bilgisayarlar yalnızca öğrenme ve çalışma amacıyla kullanılmaktadır.

     > ILC’den kulaklık isteyebilirsiniz. Öğrenci kimliğinizi INFO DESK yetkililerine vermeniz gerekmektedir. Çıkışlarda kimliğinizi almayı unutmayın.

 

ILC CAFE

ILC Cafe 5. Katta, merkezimizin girişi bölümünde yer almaktadır. ILC Cafe’ye yiyecek ve içeceklerinizle birlikte gelebilirsiniz. Arkadaşlarınızla daha yüksek sesle çalışabilir, ILC Cafe’nin rahat koltuklarında okuma yapabilirsiniz.

 

ÇALIŞMA MASALARI

ILC’de bulunan çalışma masalarını kullanarak, bireysel olarak veya arkadaşlarınızla birlikte çalışabilirsiniz. Bu amaçla herhangi bir çizelgeyi imzalamanız veya kimlik kartı vermeniz gerekmez.

 

READING CORNER

ILC’de bulunan Reading Corner’da kendi kaynaklarınızı veya ILC materyallerini okuyabilirsiniz. Ferah bir ortamda ve ILC’nin ünlü mor koltuklarında oturarak ILC’de daha fazla zaman geçirmenin keyfini çıkarın.

 

ILC COMFORT ZONE

Merkezimizde konforlu koltukların bulunduğu çok sayıda bölüm bulunmaktadır. ILC Comfort Zone ise pencerelerin önünde bulunan rahat koltukların yer aldığı bölümdür. ILC Comfort Zone’un keyifli ortamında daha fazla zaman geçirmenizi öneriyoruz.

 

READING SHELVES

ILC’de geçirdiğiniz süre içerisinde Reading Shelves üzerinde yer alan çeşitli gazete, dergi ve broşürleri inceleyebilirsiniz. Yalnızca sınıf ortamlarında okutulan kitap ve kaynaklarla dil pratiğinizin sınırlı bir gelişim göstereceğini unutmayın. Reading Desk’te bulunan kaynaklar doğal dil kullanımlarını sizlere daha doğru şekilde gösterecektir.

UNUTMAYIN!

     > Reading Shelves çok dillidir. Bu raflarda İngilizce, Fransızca, Rusça, İspanyolca, İtalyanca, Japonca ve Türkçe kaynaklara erişebilirsiniz. Bilmediğiniz bir dildeki herhangi bir kaynağın da dilsel ve kültürel farkındalığınızın gelişmesine katkı sağlayacağını unutmayın.

 

RENKLİ ve KEYİFLİ BİR ÖĞRENME ORTAMI

ILC bir sınıf veya bilgisayar laboratuvarı değildir. ILC kendinizi rahat hissedeceğiniz, huzurlu ve renkli bir öğrenme ortamıdır. Merkezde geçirdiğiniz sürenin daha da keyifli olması için çalışıyoruz.