Publications / Yayınlar

ILC kendi hazırladığı yayınlar ile dil öğrenme yolculuğunuza renk katıyor.

Her geçen yıl artan yayınlarımıza daha yakından bakmak ister misiniz?

ILC TIMES

ILC TIMES, merkezimiz tarafından hazırlanan ve 2 ayda bir çıkan haber ve tanıtım bültenidir. ILC TIMES’da dil, dil öğrenme ve farklı kültürler üzerine ilgi çekici yazılara, AYBÜ Yabancı Diller Yüksekokulu ve ILC’den en son haberlere ve etkinliklere yer verilmektedir. Öğrencilerimizden gelen yazıların da yayınlandığı bülten, ILC’de ve internet sayfalarımızda ücretsiz olarak okuyucularla buluşuyor.

 

PROFICIENCY GUIDEBOOK & WRITING GUIDEBOOK

AYBÜ Yabancı Diller Yüksekokulu’nun hazırlık muafiyet sınavı olan Assessment in General English (AGE)’nin bölümlerinin, soru türlerinin ve sınav için stratejilerin sunulduğu rehber kitaba, ILC ve internet sayfalarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Writing Guidebook, hazırlık öğrencilerimizin yazma becerilerinin gelişimine destek olmayı amaçlamaktadır. Bu amaçla, daha etkili yazmak için gereken bilgi ve becerilerin öğrencilerimize kazandırılması için pratik öneriler sunulmaktadır. Rehber kitap ILC’de ücretsiz olarak öğrencilerimizin kullanımına sunulmaktadır.

 

SURVIVAL GUIDES

(RUSSIAN & CHINESE & ARABIC & ITALIAN)

ILC çok dillilik ve çok kültürlülüğün önemini teşvik eden bir merkezdir. Bu doğrultuda, öğrencilerimizin farklı diller öğrenmesini önemsiyoruz. Öğrencilerimizin Rusça, Çince ve İtalyanca en temel iletişim ifadelerini kolayca öğrenerek gündelik hayatlarına taşımaları amacıyla geliştirilen bu kitaplar, pratik kazanımlar sağlamasının yanı sıra dil farkındalığını yaygınlaştırmayı da hedefliyor. Rehber kitapları ILC’den ücretsiz olarak alabilirsiniz.